Strona zawiera elementy flash'owe. Aby pobrac Adobe Flash Player kliknij tutaj.

Strona zawiera elementy flash'owe. Aby pobrac Adobe Flash Player kliknij tutaj.

Przepisy Przyjaciół

Steki Jurka z rostbeftu
Kroimy steki grubości 2,5 - 3 cm. Rozma- sowujemy, nie rozbijamy! Smarujemy oliwą z oliwek z dwóch stron, oprószamy pie- przem. Smażymy bez tłuszczu ok. 4-5 minut z każdej strony.

Baranina Łobuza
Udziec barani nakłuwamy nożem i nadzie- wamy ząbkami czosnku. W moździerzu tłuczemy gorczycę, pieprz, liść laurowy i cząber. Dodajemy sól. Udziec nacieramy przyprawami. Odstawiamy na 24 h. Dokła- dnie obsmażamy. Podlewamy wodą i dusi- my do momentu, gdy mięso będzie odchodzić od kości – ok. 2 h. Bakłażana kroimy w plastry grubości na dwa palce, posypujemy vegetą i odstawiamy na parę minut aż puści sok. Obsmażamy na gorącym oleju z dwóch stron. Całość serwujemy z ryżem ugotowanym na sypko i ostro (papryka i przecier pomidorowy). Podajemy gorące prosto na stół.

Kurczak nabity w butelkę
Kurczaka umyć, przeciągnąć na dół skórę z szyi, obciąć pozostałą część, natrzeć przyprawami wg uznania. Z butelki po winie zmyć etykietę, nalać do niej wody, kurczaka nabić od dołu i wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec na chrupko.

Sztuka mięsa
Przygotować marynatę: szklanka oleju, trochę octu winnego, tymianek, pieprz, papryka słodka, ostra, sól, oregano. Sztukę mięsa zanurzyć w marynacie na parę godzin. Piec w rękawie do pieczenia 200 stopni 45 minut.

więcej przepisów »

Strona zawiera elementy flash'owe. Aby pobrac Adobe Flash Player kliknij tutaj.

Jakość

Na jakość i świeżość dostarczanego przez nas mięsiwa mają wpływ następujące czynniki:

 1. Pakowanie i warunki przechowywania
  Dostarczamy mięso w dwóch standardach:
  • Folia stretch - świeże mięso do bezpośredniego przygotowania z możliwością przechowywania w lodówce do 3 dni,
  • Vacuum - hermetycznie pakowane w folię z odessaniem powietrza. Przedłuża trwałość mięsa do 5-7 dni, ogranicza tempo rozwoju drobnoustrojów, chroni przed zakażeniami mikrobiologicznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.
 2. Kontrola jakości mięsa
  • HACCAP czyli Analiza Zagrożeń i Krytyczny Punkt Kontroli to system, który pozwala ograniczyć ryzyko wystąpienia zanieczyszczeń fizycznych, chemicznych i mikrobiologicznych w czasie całego cyklu produkcyjnego, transportu i dystrybucji,
  • nadzór weterynaryjny – rosnące wymagania sanitarno-weterynaryjne sprawiają, iż nasza kontrola obejmuje wszystkie etapy produkcji mięsiwa od rozbioru przez obróbkę, aż po dostarczenie do odbiorcy.
 3. Pochodzenie surowca
  Znamy pochodzenie surowca i współpracujemy wyłącznie z RENOMOWANYMI dostawcami, którzy posiadają uprawnienia unijne, wdrożony HACCP i specjalizują się w produkcji określonych mięs.

Łańcuch chłodniczy

Świeżość dostarczanego mięsiwa jest dla nas priorytetem. Łańcuch chłodniczy zapewnia niezmienność warunków, w jakich znajduje się produkt od momentu opuszczenia zakładu aż do dostarczenia mięsiwa do Państwa kuchni. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania obowiązujących w Polsce i UE przepisów prawa żywnościowego.

Firma posiada wszystkie niezbędne certyfikaty uprawniające do obrotu i produkcji mięsiwa.

 • system zapewnienia bezpieczeństwa żywności (HACCP),
 • stały nadzór weterynaryjny,
 • uprawnienia do handlu z krajami UE.

Strona zawiera elementy flash'owe. Aby pobrac Adobe Flash Player kliknij tutaj.

Wykonanie: AGINUS
ˆ do góry